OP WEG NAAR MILAAN Wetenschap, taal en cultuur rond de Olympische Winterspelen

Van gelijkheid tot natuurkundige principes – ideeën om alfa-, gamma- en bètalessen te verrijken.

 

Deze speciale ONZ-bijeenkomst is in samenwerking met de opleiding Italiaans en vindt plaats in Den Haag. Een exclusieve bijeenkomst waar we samen gaan onderzoeken hoe de Olympische Winterspelen kunnen dienen als inspirerende bron voor het onderwijs. Van natuurkundige principes en maatschappelijke vraagstukken tot culturele verhalen, taal en actuele discussies. Je krijgt concrete ideeën om de Winterspelen in jouw alfa-, gamma- en bètalessen te verwerken.

 

DOEL & RESULTAAT

Keynote 1

Lezing door Prof. dr. Gijsbert Oonk; Buiten Spel: Hoe uitgesloten atleten de Olympische idealen heruitvonden

 

In zijn lezing neemt hij je mee in een prikkelende, vaak verzwegen geschiedenis: “Meer dan een eeuw lang weerspiegelden de Spelen niet alleen het ideaal van internationale eenheid, maar ook de diepste scheidslijnen in de maatschappij. Vrouwen, arbeiders en mensen van kleur werden van deelname uitgesloten, maar zij waren het die uiteindelijk de Spelen opnieuw vormgaven.”

 

Zijn bijdrage biedt krachtige aanknopingspunten voor lessen over burgerschap, diversiteit, taal en macht, geschiedenis en maatschappijleer.

 

 

Keynote 2

Sport & Techniek- TU Delft

 

Welke technische uitdagingen zien we nu eigenlijk terug bij de sporten van de Olympische spelen?

 

 

Workshopsessies

Hoe vertalen we de inzichten uit de keynotes naar concreet inzetbare lesideeën.

 

Na het diner zijn er verschillende werksessies in vakgroepen (alfa-gamma en bèta) om ideeën uit te wisselen, te verdiepen en direct toepasbare lesideeën te ontwikkelen. Hier zullen we kort ingaan op een aantal mededeling vanuit het alfa- gammacoördinatoren overleg, maar ons vooral richten op de les van morgen.

 

Voor bèta docenten is er een verdiepende workshop die wordt gegeven door Gina van der Werf founder Prodaptive, die zelf een zitsnowboard heeft ontwikkeld voor paralympic sporters en student Iza van der Kamp die voor Bibian Mentel foundation een feedback systeem heeft ontwikkeld voor mensen die snowboarden met een prothese. En we hebben aansluitend lesmateriaal voor in de klas.

 

Wat kun je verder verwachten?

 

 

Programma

15.30 – 16.00 uur    Inloop

16.00 – 16.30 uur    Opening

16.30 – 17.15 uur    Gijsbert Oonk (Erasmus Universiteit): (On)gelijkheid en de Olympische Spelen

17.15 – 18.00 uur    Sport en Techniek: TU Delft

 

18.00 – 19.00 uur     Italiaans diner!

 

19.00 – 20.15 uur    Workshop Alfa, Gamma of Bèta: De Spelen in mijn les

20.15 – 20.30 uur    Afsluiting

 

 

DATUM, TIJD & LOCATIE

Donderdag 5 februari

Van 16:00 tot 20:30 uur

Den Haag

 

 

AANMELDEN